İLGİLENDİĞİNİZ PROJEYİ SEÇİN

UZMANLARIMIZ SORULARINIZI YANITLASIN

.

Kurumsal

Hakkımızda

Grubumuzun temelleri 1979 yılında ağırlıklı mobilya sektörüne toptan boya, vernik, tiner, polyester malzemeleri tedariki yapan İhsan Boya San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin kuruluşu ile atılmıştır. 1994 yılında amiral gemimiz Kolsuzlar Kimya San. ve Tic. A.Ş. ile bir çok endüstriyel tesisin ana girdisi konumunda olan 50’yi aşkın kimyevi maddenin ithalatı – ihracatı, depolanması ve lojistiğinin sağlanmasına yatırım yapılmıştır.

Kolsuzlar Kimya San. ve Tic. A.Ş.37000 m² arazi üzerinde 5000 m² kapalı alan ve 9000 m3 kapasiteli 41 adet tank çiftliği bulunan sıvı ve ambalajlı kimyevi madde depolama tesisleri ile ithalat – ihracat, depolama, lojistik hizmetleriyle sektörde lider firmalar arasına girmeyi başarmıştır. 1997 yılına gelindiğinde üretici firmamız İhsan Kimya Boya San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. kuruluşu tamamlanarak, sanayi tipi endüstriyel ve sentetik tinerler üretimine de başlanmıştır.

Grubumuzun 2011 yılında mevcut tecrübe ve sermaye birikimini alternatif sektörlerde de değerlendirme politikası çerçevesinde alınan kararlar sonucunda İnsay Yapı San. ve Tic. A.Ş. kurularak inşaat ve taahhüt sektöründe faaliyete başlanmıştır. Firmamız ilk etapta grubun kendi aktifine kayıtlı arazileri üzerinde depo, fabrika, plaza ve konutların yapımı projeleri ile faaliyetlerini başlatmış, devamında ise gerek arsa satın alınması gerekse kat karşılığı usulü ile lüks konut ve ofis imalatına başlanması hedeflenmiştir.

Bugün itibarı ile İstanbul Pendik’te Ondörtüç Pendik Projemiz ve Ankara Beytepe’de Elit Manzara Projelerimizde sınırlı sayıda daire satışı devam etmektedir. Şirketimiz İnsay Yapı Kentsel dönüşüm çalışmalarında da aktif rol oynayarak İstanbul Ataşehir Yenisahra ve İstanbul Beykoz Soğuksu Bölgelerinde irtibat ofisleri kurmuştur. Bu kapsamda Hak sahipleri ile kat karşılığı model çerçevesinde gerçekleştireceği projelerin altyapı hazırlıklarını sürdürmektedir.